KDO JSME

O nás

Příběh projektu NEPANIKAŘ

Příběh projektu NEPANIKAŘ sahá do roku 2019. S nápadem vytvořit první českou mobilní aplikaci, která pomáhá uživatelů zdarma a poskytuje první rychlou psychologickou pomoc, kterou uživatelé potřebují, přichází zakladatelka projektu Veronika Kamenská. Impulzem pro vytvoření mobilní aplikace byla mimo jiné vlastní zkušenost zakladatelky s duševním onemocněním. 

Od svého vzniku ušel projekt velký kus cesty. V roce 2020 začíná Nepanikař nabízet anonymně a zdarma chatovou a e-mailovou poradnu, vytváří rozsáhlou Mapu pomoci, která obsahuje přes tisíc kontaktů na psychology, psychoterapeuty, psychiatry, pedagogicko-psychologické poradny a krizová centra. V roce 2021 pak přichází projekt s nabídkou on-line terapií, které usnadňují lidem možnost spolupracovat s odborníky. V neposlední řadě Nepanikař seznamuje a vzdělává širokou veřejnost s tématem duševního zdraví prostřednictvím workshopů. Tým organizace Nepanikař z. s. se během let mnohonásobně rozrostl. V současné době v organizaci působí přes 100 dobrovolníku, mezi nimiž jsou studenti oborů psychologie, sociální práce, psychologové, sociální pracovníci a terapeuti. 

Během svého působení získal projekt Nepanikař několik ocenění, jako např:

Cena Gratis Tibi, Forbes 30 pod 30, Cena ministra školství nebo Ceny SDGs 2022

Společná fotografie
NAŠE PROJEKTY

Aplikace

První pomoc při psychických potížích lidem s depresemi, úzkostmi/panikou, sebepoškozováním, myšlenkami na sebevraždu, poruchami příjmu potravy. Aplikace poskytuje kontakty na odbornou pomoc.

Workshopy

Seznamování a vzdělávání široké veřejnosti s tématem duševního zdraví skrze workshopy pro školy a firmy.

Poradna

Poradna poskytuje pomoc a podporu skrze chatovou a e-mailovou poradnu převážně mladým lidem, kteří prožívají krizi a řeší různé problémy (ve škole, ve vztazích). Poradna nabízí orientační poradenství ohledně možností řešení různých situací, předává kontakty na další specializované služby.

Terapie

Snadno dostupná odborná pomoc terapeutů formou on-line terapií za velmi výhodných cenových podmínek.

Verca

Ing. Veronika Kamenská

předsedkyně & hlavní koordinátorka projektu

Zakladatelka a hybná síla celého projektu.

kamenska@nepanikar.eu

Mgr. Lucie Slámová

koordinátorka e-mail poradny

Hlavní koordinátorka e-mailové poradny.

slamova@nepanikar.eu
Luca
Market

Mgr. Markéta Vaňková

koordinátorka sociálních sítí

Instagram a facebook, to je její doména. 

vankova@nepanikar.eu

Bc. Karolína Štipská

koordinátorka workshopů

Hlavní koordinátorka workshopů pro školy, pedagogy a firmy.

workshopy@nepanikar.eu
Team Nepanikař