Poradna

Poskytujeme orientační psychologické poradenství

Nejste na to sami. Fungujeme anonymně a zdarma.

CHAT Poradna

Pondělí - pátek
16 - 22 hodin
Letní režim je v omezeném čase 16-20 hodin.

Kvalifikovaní poradci jsou Vám připraveni pomoci. Délka chatu je maximálně 60 minut.

E-mail Poradna

NONSTOP

Napište kdykoliv to bude potřeba a naši poradci Vám nejpozději do 7 dní odpoví.

 
Ctíme vaše soukromí

Anonymně

Naš systém je nastaven tak, aby celá poradna byla zcela anonymní.

Pro všechny

Zdarma

Poradna, kterou Vám poskytujeme je zcela ZDARMA. Nemusíte se bát.

Group
vyberte si co je vám příjemnější

Chat nebo mail

Je jen na Vás, jak se Vám lépe komunikuje. My jsme tu pro Vás.

Jak poradna funguje?

Chat poradna Nepanikař je k dispozici jako forma podpory převážně pro mladé lidi, kteří prožívají krizi, řeší různé problémy (ve vztazích, škole atd.) nebo se potýkají s duševními obtížemi či onemocněním a neví, kam se obrátit pro pomoc.

Poradna nabízí podporu, informace, orientační poradenství ohledně možností řešení krizových situací a je schopna předat kontakty na další specializované služby. Poradna však neslouží primárně jako krizový chat a nejedná se o službu sociálního či psychologického poradenství. Poradna tedy nenahrazuje psychoterapii a dalši odborné služby v oblasti psychiatrie, psychologie či sociální práce, snaží se pouze zvýšit dostupnost první psychické pomoci v online prostředí a zvýšit informovanost o možnostech řešení prožívaných situací. V případě, že vaše potíže budou překračovat naše možnosti, vám doporučíme jinou vhodnou službu.

Jak nás můžete kontaktovat?

Můžete nám odeslat dotaz mailem (dole na této stránce) nebo nám napsat na chatu (chat okno v pravém dolním rohu).

Poradna ctí tato PRAVIDLA

V poradně ctíme principy anonymity. Náš poradce od Tebe nebude vyžadovat žádné osobní informace, pokud mu je sám neřekneš. To platí i opačně, a proto Ti poradce na sebe nepředá jiný kontakt, než je uveden zde v poradně. V případě, že se budeš domáhat jiných údajů, poradce s Tebou může ukončit chat. (V tomto případě Tě o tom bude informovat).

Poradce je zavázán dodržovat mlčenlivost. To znamená, že vše, co si napíšete, zůstává mezi vámi. Mlčenlivost se však nevztahuje na týmové intervize, supervize a konzultace v týmu či s koordinátorem. Pokud tvé jednání či rozhodnutí bude přímo ohrožovat Tvůj život nebo Tvé okolí, vztahuje se na nás oznamovací povinnost a budeme tak jednat podle zákona. (V tomto případě Tě o tom bude informovat). 

Online poradna nenahrazuje odbornou pomoc. Neslouží jako krizová linka, psychologické a sociální poradenství. Poradce s tebou bude chatovat maximálně 60 minut. Pokud problém v této době nestihnete vyřešit, poradce Ti MŮŽE navrhnout další chat. Poradce stanoví počet setkání s Tebou individuálně (max. 6x za 3 měsíce), v rámci možností poradny. Pokud Tvá situace vyžaduje delší řešení nebo druh řešení, které Ti nemůžeme poskytnout, obdržíš informace, které potřebuješ k jejímu případnému dalšími řešení.

V případě, že nikdo nebude online nebo bude poradce zaneprázdněn, můžeš nám zanechat vzkaz, mail nebo se obrátit na jinou linku důvěry. Kontakty nalezneš ve spodní části stránky

Po ukončení chatu máš možnost ohodnotit kvalitu služby, která Ti byla poskytnuta.
Pokud ses během chatu sektal/a s něčím, s čím jsi byl/a nespokojen/á, máš právo podat stížnost na daného poradce. Stížnost prosím zašli vedoucí Nepanikař na mail kamenska@nepanikar.eu a budeme ji v nejkratším možném čase řešit.

Každý poradce pracuje dle svého nejlepšího svědomí a v průběhu chatu jsi Ty na prvním místě. Pokud by mělo dojít ke střetu zájmů, poradce má právo chat s Tebou ukončit. (V tomto případě Tě o tom bude informovat). Poradce má k dispozici náhled do rozepsaných zpráv a IP adresu, se kterými pracuje dle svého nejlepšího svědomí.

Formulář
Poradna

Formulář e-mail poradny